Wanna wolnostojąca czy prysznic – przed takim dylematem staje każdy inwestor, który zabiera się za wykończenie swojej łazienki. Szereg rozwiązań dostępnych na rynku pomaga dokonać optymalnego wyboru, także pod względem metrażu pomieszczenia i konkretnych potrzeb użytkowników.

Mała łazienka z prysznicem – jak ją wyposażyć?

Wśród najważniejszych zalet prysznica jest niewielka zajmowana przez niego przestrzeń, różnorodność wyboru rozwiązań oraz oszczędność wody. Coraz więcej osób decyduje się na odpływ liniowy i ściankę prysznicową. Cieszą się one popularnością z uwagi na nowoczesny wygląd i wysoki poziom estetyki. Są też łatwe w czyszczeniu. W małej łazience z prysznicem znaleźć się może zestaw podtynkowy – bateria z deszczownicą i słuchawką prysznicową zapewnia dwa źródła wody, pomiędzy którymi można się przełączać. Inną opcją do niewielkiej łazienki może być kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi. To również wygodne rozwiązanie. 

Wanna wolnostojąca – czym się kierować podczas wyboru?

W jakich łazienkach wanna wolnostojąca może się okazać się dobrym wyborem? Przede wszystkim w tych, które mają metraż 6m2 i więcej. Może mieć ona prostokątny bądź owalny kształt. W zależności od stylu, można pokusić się o wannę na lwich łapach bądź nowoczesny, minimalistyczny model stojący wprost na ziemi. Jeśli chodzi o materiał wykonania, do najpopularniejszych egzemplarzy zaliczają się wanny akrylowe. Są stosunkowo tanie i lekkie. Inną grupę wanien stanowią wanny żeliwne, dziś zdecydowanie rzadsze, choć trwałe i wyjątkowo stabilne. Wanna z konglomeratu to trwałe i eleganckie rozwiązanie na lata, wyróżniające się gładkością powierzchni. Coraz popularniejszym wyborem do mieszkań i domów są nowoczesne wanny stalowe. Dla osób, którym zależy na komforcie typowym dla kąpieli w wannie, ale też i na możliwości wzięcia prysznica, dobrą opcją może okazać się wanna z parawanem. Dzięki niemu woda nie rozchlapuje się po całej łazience. To dobra opcja dla rodzin z dziećmi, którym zależy na wygodnej kąpieli pociech. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.