Przed nami kilka fascynujących miesięcy, które z całą pewnością mocno zainspirują nas do poddania domowego wnętrza mniejszej lub większej metamorfozie. Poznaj trzy kluczowe trendy roku 2022. Zobacz, które elementy i materiały pobudzają wyobraźnię projektantów w tym sezonie.

Trend numer 1: kuchnie wyglądające salonowo

Coraz częściej architekci projektują przestrzenie, w których aneks kuchenny jest otwarty na salon. Z perspektywy inwestora jest to istotny zabieg, dzięki któremu goście mogą przez cały czas, także w trakcie przyrządzania posiłku, pozostać w kontakcie słownym i wzrokowym z gospodarzem. Niesie to ze sobą jednak również pewne wymagania, mianowicie konsekwencję i spójność podczas urządzania pomieszczenia pełniącego dwie funkcje. Dlatego też kuchnie coraz częściej stają się przestrzeniami bardziej eleganckimi, wytwornymi i dopasowanymi stylistycznie do elementów wyposażenia salonu. 

Trend numer 2: obłe kształty i miękkie linie

Zaokrąglone krawędzie, miękkie linie i obłości – tak można scharakteryzować to, co widać w katalogach wnętrzarskich, na sklepowych półkach i na popularnych instagramowych kontach. Kuchenne wyspy nabierają miękkich sylwetek, podobnie zresztą jak pufy, lustra, lampy wiszące, sofy i stoły. Opływowe, kuliste i zaoblone krawędzie wnoszą do wnętrza ciepło i przytulność, dlatego też warto wybierać przedmioty o takich kształtach. 

Trend numer 3: stylistyka art deco 

Elegancki styl wnętrzarski lat 20. powrócił do łask. Powinno to ucieszyć zwłaszcza miłośników stylowych, wytwornych pomieszczeń, w których nie brakuje luster, charakterystycznych lamp, tapicerowanych foteli, krzeseł i kanap, a także odrobiny złota. Stylistyka art deco jest dziś swobodnie łączona z nowoczesnymi rozwiązaniami, tworząc udaną całość, w której aż chce się przebywać. Projektanci wnętrz bardzo chętnie sięgają po ciemniejsze odcienie drewna, a w kuchni i na frontach szaf pojawiają się ryflowane elementy w towarzystwie złotych uchwytów. 

Trend numer 4: jasna kolorystyka

W 2022 roku największe wzięcie mają jasne kuchnie. Prawdziwy prym wiodą materiały utrzymane w kolorystyce jasnego beżu. Pojawiają się też jasne forniry, głównie te w odcieniu naturalnego dębu. Jasne kuchnie wprowadzają do pomieszczeń świetlistość i ciepło, a także sprawiają wrażenie przytulniejszych. W kuchniach dość często pojawia się ostatnio biała zabudowa AGD, w tym płyta indukcyjna i piekarnik. 

Trend numer 5: zaokrąglone wyspy

W katalogach wnętrzarskich, sklepach meblowych i na modnych instagramowych kontach bardzo często pojawiają się w tym roku kuchnie wyposażone w wyspy. Najczęściej te dodatkowe elementy mają zaokrąglone krawędzie, przez co sprawiają wrażenie lżejszych i bardziej kompaktowych. Nierzadko są zdobione modnym ryflowaniem, frontami fornirowanymi lub lakierowanymi w macie. Wyspa to szalenie wygodne rozwiązanie, które od strony kuchni może być wyposażone w głębokie szuflady – idealne do przechowywania talerzy, szklanek czy kieliszków. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.