W ostatnich latach styl boho zyskał ogromne grono zwolenników. Wszystko za sprawą swojej lekkości, naturalności i bezpretensjonalności. Jakie meble, kolory, faktury i akcesoria sprawdzą się w domu utrzymanym w tej wdzięcznej stylistyce?

Kolory typowe dla stylu boho

W stylu boho rządzą barwy ziemi. Palona cegła, terakota, ciepłe jasne i ciemne brązy, beże, złamane biele, odrobina szarości – to podstawowa paleta kolorów, które warto wykorzystać podczas aranżacji własnej przestrzeni. Nie może obyć się również bez delikatnych tonacji zieleni czy niewielkiego dodatku czerni. Barwy odwołują się do naturalnych surowców, takich jak drewno, kamień, ziemia czy liście roślin. Subtelność palety kolorystycznej stylu boho pozwala odprężyć się i zrelaksować. 

Jakie materiały, dodatki i akcenty sprawdzą się w takim wnętrzu?

Styl boho nie boi się zastosowania elementów o pochodzeniu wprost z natury. Gałązki drzew, wysokie trawy ustawione w glinianych naczyniach budują jedyny w swoim rodzaju klimat domowej przestrzeni. Wiklina, w której umieszczone są żywe rośliny, wnosi poczucie przytulności i ciepła. Podobnie zresztą jak obrusy, poszewki na poduszki i zasłony wykonane z naturalnego lnu. Styl boho nie toleruje sztucznych tworzyw. Wspaniale komponuje się za to z unikalnymi wyrobami rzemieślników z egzotycznych krajów. Etniczne dodatki podkreślają wyjątkowość wnętrza.

Jakie meble dobrze wpasują się w styl boho?

Nie ma restrykcyjnych wzorców na idealne wnętrze w stylu boho. Warto wczuć się w otaczającą naturę i oddać jej piękno w domowych dodatkach. Jeśli chodzi o meble, to najlepszym wyborem są te z drewna, utrzymane w tonacjach jasnego dębu. Sporym powodzeniem cieszą się też komody czy regały z motywem plecionki wiedeńskiej. Widoczne słoje i sęki dodają autentyczności zastosowanym elementom. Miedziane dodatki, takie jak klamki, elementy lamp czy figurki, mogą wnieść do domu urządzonym w stylu boho akcent niezwykłości i unikalności. 

Jakich elementów nie może zabraknąć w kuchni w stylu boho?

Fartuch kuchenny jest tą przestrzenią, którą warto wykorzystać do zaprezentowania ręcznie robionych, kolorowych mozaik. Naturalne nierówności i niedoskonałości są tylko świadectwem manufakturowego pochodzenia produktów. Biel, kość słoniowa, beż czy jasna zieleń to te kolory, po które można sięgnąć, tworząc zabudowę meblową. Świetnie sprawdzą się też fornirowane płyty z wyraźnym rysunkiem drewna. Nad wyspą można pokusić się o dekoracyjną lampę z miejscem na umieszczenie roślin.

Łazienka w stylu boho. Oaza spokoju i wyciszenia

Wiele łazienek urządzonych w stylistyce boho wyróżnia się jasną, pogodną kolorystyką oraz obecnością materiałów takich jak drewno czy wiklina. Ręcznie wyplatane lampy pochodzące z Bali, drewniana zabudowa i ręcznie malowana umywalka – to tylko niektóre interesujące akcenty. W łazience w stylu boho nie może zabraknąć dużych okazałych roślin, na przykład monstery czy bananowca. Dopełniają one całości, tworząc przytulny i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.