Temperatury latem są coraz bardziej bezlitosne, a prognozy w telewizji i mobilnych aplikacjach nie pozostawiają złudzeń: będzie jeszcze gorzej. Eksperci od dawna już prognozują, że ten trend będzie się utrzymywał i każdego lata czekają nas upalne miesiące. W takich warunkach kluczowe jest nawadnianie się i dbanie o swoje zdrowie. Ale warto też pomyśleć, jak ochronić dom czy mieszkanie przed piekielnym upałem.

Co zrobić, kiedy promienie słońca prześladują nas nawet w domu? Należy prawidłowo się przed nimi zabezpieczyć, a dokładniej mówiąc, dobrze przysłonić nasze okna. Który sposób jest najbardziej skuteczny? Powinniśmy zamontować rolety, żaluzje czy też zainwestować w plisy?

Żaluzje czy też rolety?

No cóż, nie ma tak naprawdę jednego rozwiązania. Wszystkie z wyżej wymienionych opcji chronią nas przed promieniami słońca, ale niektóre robią to po prostu lepiej. Kwestią kluczową jest zazwyczaj estetyka danego wyboru i większość osób będzie się nią kierowała podczas zakupu przysłon okiennych. Jednym z najbardziej standardowych motywów są oczywiście żaluzje. Część osób pewnie myśli, że te już dawno odeszły do lamusa. To nie prawda! Na rynku możemy obecnie wybrać mnóstwo rodzajów, które idealnie wpasują się w wystrój naszego domu. Żaluzje drewniane sprawią, że nasz salon będzie wyglądał przytulnie, aluminiowe nadają się do nowoczesnych wnętrz.

Bardzo podobna sytuacja jest z resztą z roletami. Obecnie jest to najbardziej popularna opcja i nie bez powodu. Tutaj mamy możliwość o wiele lepszego dopasowania do naszego wnętrza, a rolety spełniają funkcję ochronną równie dobrze, jak żaluzje. Świetną opcją są tak zwane rolety plisowane, czyli plisy. Te są alternatywą dla zasłon i zwykłych rolet, ponieważ są jednocześnie delikatne i solidnie wykonane. Świetnie spisują się też w codziennym użytku i wyglądają bardzo elegancko.

Prosty pomysł za spore pieniądze

Jeśli chodzi o ochronę naszego domu przed światłem słonecznym, jest jednak jeden niekwestionowany sposób. A opcja to jak najbardziej logiczna. Kiedy nie dopuścimy promieni słońca do naszego okna, z pewnością nie dostaną się one do samego wnętrza. Stąd warto pomyśleć o roletach zewnętrznych, które robią dokładnie opisaną wyżej rzecz. Te niejednokrotnie dostępne są w bardzo nowoczesnych wariantach, które mogą być obsługiwane za pomocą pilota. Nie ograniczają one też funkcji okna i cały czas mamy do niego dostęp. Rozwiązanie to ma coraz więcej zwolenników, ale jest oczywiście bardziej kosztowne.

Oprócz tego możemy też skusić się na jeszcze droższą opcję. Mowa tu oczywiście o markizach, które skutecznie zabezpieczają dom przed nagrzewaniem się i szkodliwymi promieniami UV. Markizy zewnętrzne są wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne, tak więc starczą na długie lata. Co prawda to kosztuje, dlatego bardziej popularnym rozwiązaniem są wspomniane już rolety zewnętrzne lub wewnętrzne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.