Jeśli rozważasz tymczasowe lub ostateczne oddanie własnego M nowym mieszkańcom, z pewnością wiesz, jak różnorodny jest obecnie rynek nieruchomości. By zwrócić uwagę potencjalnego kupca lub osoby zainteresowanej najmem lokal powinien spełniać wiele kryteriów, które często są niełatwe w realizacji. Ponadto punktem zapalnym często staje się cena. Jeśli zależy Ci na sprzedaży mieszkania w krótkim czasie, zyskaniu jak największej ilości potencjalnych klientów i wynegocjowaniu zadowalającej Cię kwoty home staging jest opcją dla Ciebie!

Home staging w pigułce

Określenie „home staging” pochodzi z języka angielskiego, w którym w wolnym tłumaczeniu oznacza przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Na proces ten składa się szereg działań w postaci odświeżenia, posprzątania oraz przearanżowania wnętrza tak, by to przypadło do gustu jak najszerszemu gronu zainteresowanych.

Czym zatem home staging różni się od naszego zwyczajnego, polskiego remontu? Przede wszystkim remont nie jest czymś, co u kogokolwiek z nas przywołuje pozytywne skojarzenia. Ewentualną radość w związku z całkowitą demolką, dezorganizacją i niemałym wydatkiem odczuwają projektanci i dekoratorzy wnętrz, który w ten sposób pragną dać upust swojej twórczej fantazji. Podstawowym założeniem home stagingu jest owszem odnowienie i uatrakcyjnienie mieszkania, jednak w ekspresowym i niskobudżetowym stylu. Wszystko to ma na celu przede wszystkim zainteresowanie wielu kupców i osób skłonnych do wynajmu oraz znaczne podniesienie ceny nieruchomości przy minimalnej inwestycji.

Metamorfoza krok po kroku

Zmiany, jakie obejmują działania zwane home stagingiem są ściśle określone. Choć w przypadku każdej nieruchomości mogą mieć inny przebieg i charakter, to niezmiennie proces ten nie gloryfikuje żadnego stylu w dekoratorstwie, stawiając na uniwersalność. W praktyce oznacza to, że celem metamorfozy jest stworzenie wnętrza, które przypadnie do gustu właściwie każdemu. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że home staging tak naprawdę opiera się na mechanizmach marketingowych. To właśnie dlatego zajmują się nim zawodowi home stagerzy, którzy doskonale wiedzą, czego od nowego lokum oczekują nabywcy i najemcy.

Home staging w praktyce

Czego można spodziewać się podczas korzystania z usług home stagera? Przede wszystkim generalnych porządków, zmian aranżacyjnych oraz zadbania o przyjemną atmosferę poprzez odpowiedni zapach i muzykę we wnętrzu. Najczęściej nadrzędnym celem metamorfozy jest rozjaśnienie pomieszczenia, które stwarza wrażenie przestronności i przytulności. Typowym zabiegiem jest też usunięcie wszelkich rzeczy osobistych, pamiątek oraz zbędnych bibelotów i dekoracji.

Trend, jakim jest stylizacja nieruchomości celem sprzedaży lub najmu staje się coraz bardziej popularny – także w Bydgoszczy. Na rynku prosperuje kilka biur oferujących tego typu usługi, zaś na uczelniach pojawiły się kursy i studia związane z tym kierunkiem. Jeśli zależy Ci na wysokim zysku, bez kosztownych inwestycji rozważ alternatywę, jaką jest home staging.