Portal Nieruchomości Bydgoszcz

Oferty Nieruchomości

Fordon, Bydgoszcz

Ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Fordonie

Pokaż ogłoszenia na mapie

Ładowanie mapy...
Ukryj mapę

Fordon

Jeszcze do drugiej połowy lat 70. XX w. Fordon był osobnym miastem - obecnie jest to zarówno największa pod względem obszaru (30,63 km²) jak i populacji (ok. 80 tys.) dzielnica Bydgoszczy.

Położony w północno-wschodniej części miasta graniczy: od zachodu z lasem Gdańskim, od południa z Siernieczkiem i Brdyujściem (nazywane często Fordonkiem). Wschodnią granicę Fordonu tworzy Wisła, natomiast północna pokrywa się z granicą terytorium administracyjnego Bydgoszczy.

Dzięki pierwotnej koncepcji przyjętej po przyłączeniu Fordonu do Bydgoszczy, mającej na celu rozwój infrastruktury społecznej, w obszarze tym znajduję się wiele szkół, sklepów, centrów handlowych, również baseny, orliki, lodowisko (czynne jedynie zimą). Dodatkowo zlokalizowany jest tu również Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, stąd w Fordonie coraz częściej i chętniej osiedlają się także studenci. Do Fordonu kursuje również 8 linii autobusowych, dziennych, 2 autobusowe nocne oraz 4 linie tramwajowe.

Poza samymi walorami ułatwiającymi życie codzienne, w Fordonie znajduję się również wiele zabytków. Do najciekawszych należą:

  • Synagoga w starym Fordonie
  • Dolina Śmierci
  • Cmentarz katolicki św. Jana z XVIII w.
  • Cmentarz żydowski

Fordon